Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
14 postów 9 komentarzy

Po prostu

Dariusz Grabowski - ekonomista i polityk, nauczyciel akademicki, poseł na Sejm III i IV kadencji, kandydat w wyborach prezydenckich w 2000, od 2004 do 2009 deputowany do Parlamentu Europejskiego

DWIE POLKI, DWIE OLIMPIJKI

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Porównanie dwóch postaw polskich olimpijek.

 

DWIE POLKI, DWIE OLIMPIJKI
 
     Pierwsza Polka była klasyfikowana na drugim miejscu w uprawianej dyscyplinie sportu. W swym występie na olimpiadzie w Londynie przegrała wszystkie pojedynki – ten najważniejszy w grze pojedynczej już w pierwszej rundzie.
 
     Nie miała wówczas nawet godła Polski – orła na piersi. Ona i jej otoczenie tłumaczyli, że według ich wiedzy godła nie wolno umieszczać na stroju sportowca.
 
     Pierwsza Polka na własną porażkę w bardzo kiepskim stylu zareagowała uśmiechem i komentarzem – dobrze, że już się skończyło, są ważniejsze turnieje od olimpiady… było, minęło.
 
     Pierwsza Polka – tak, to ona – była chorążym polskiej reprezentacji, niosła biało-czerwoną flagę w czasie uroczystości otwarcia igrzysk. To ona została wyróżniona i uhonorowana tym zaszczytnym obowiązkiem i miała uosabiać wszystko co najlepsze w polskim sporcie, być dla innych wzorem sportowca walczącego aż do zwycięstwa.
 
     Druga Polka rozpoczęła starty jako jedna z faworytek w swojej dyscyplinie. W poszczególnych wyścigach przypływała w czołówce, ale były i wpadki, dalsze miejsca. Przyszło zwątpienie. O medalu decydował ostatni wyścig, musiała atakować z piątego miejsca. Skrajnie wyczerpana dopłynęła do mety, pokonała rywalki i zdobyła upragniony medal olimpijski.
 
     Wychodząc na brzeg chwyciła biało-czerwoną flagę – chciałoby się powiedzieć, tę niesioną przez pierwszą Polkę i na cały głos krzyknęła „Polska”.
 
     I jeszcze coś – druga Polka już przed olimpiadą zadeklarowała, że startuje także po to, by zdobyty medal wystawić na aukcję, a pieniądze z licytacji przeznaczyć na leczenie chorego dziecka sąsiadów z warszawskiego blokowiska.
 
     Ja imienia tej pierwszej Polki nie wypowiem, bo i po co… Imię tej drugiej Polki, która dla mnie powinna być pierwszą wśród pierwszych brzmi – Zofia Noceti-Klepacka i przed nią chylę czoła w najgłębszym szacunku…   

 

    

KOMENTARZE

 • Sprawę Agnieszki Radwańskiej trochę inaczej widzi Stanisław Michalkiewicz
  http://www.bibula.com/?p=59558
 • @Łażący Łazarz 10:38:13
  Możesz rozwinąć myśl ? A własciwie nie myśl, tylko odpowiedzieć o jaki sport chodzi ? Nic nie znalazłem, a zainteresowało mnie to ?
 • @Skanderbeg 10:17:28
  Nie czepiaj się. Nikt by złego słowa nie powiedział gdyby krakowianka mała "tylko" flagę a nie ubrana była w fioletowo-różowy strój z angielskim napisem "Poland" na plecach.....

  Ciekawe że dla takich sióstr Williams(Serena wygrała singla a w parze z Venus debla) czy dla A.Murraya ten turniej nie był drugorzędny.

  Amerykanki przeszły do legendy w USA a Szkot,który wygrał singla na wimbledońskiej trawie, jako pierwszy brytyjczyk od kilku dziesięcioleci, w Wielkiej Brytanii.

  Gdyby krakowianka zagrała na miarę możliwości i zdobyła nawet brązowy medal była by w Polsce witana jak księżniczka a tak pozostał duży smród, bo przegrała wszystkie swoje mecze.....

  Tak sobie myślę że na US Open zagra zupełnie inaczej...
  Tam jest inna kasa do wygrania.....

  Dobra robota panie Dariuszu.
  Pozdrawiam
 • Tego się spodziewałem...
  Z tego, co się orientuję, to rodzina Radwańskich ma patriotyczne nastawienie. Mają też poglądy niepoprawne politycznie.

  Spodziewałem się, że jak się tylko im noga powinie, to zaraz zacznie się nagonka...

  Tylko dlaczego z tej strony?
 • @Łażący Łazarz 12:50:24
  Poszukałem, dzięki. Fakt , ma podstawy i prawo do ocen jak mało kto.
 • Sportowiec Roku- Matka Polka!
  Abstrahując od porównania. Czy postawa pani Zofii Noceti-Klepackiej nie zasługuje na to, by wypromować Ją na Sportowca Roku? Nie chcę umniejszać zasług innym Olimpijczykom, medalistom. Uważam, że powinno się docenić właśnie taką postawę!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31