Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
14 postów 9 komentarzy

Po prostu

Dariusz Grabowski - ekonomista i polityk, nauczyciel akademicki, poseł na Sejm III i IV kadencji, kandydat w wyborach prezydenckich w 2000, od 2004 do 2009 deputowany do Parlamentu Europejskiego

JAKA OPOZYCJA, TAKI RZĄD

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Krytyczna analiza zachowania przywódcy opozycji wobec expose premiera.

 

 
                         JAKA OPOZYCJA, TAKI RZĄD
 
 
     Tę krótką rozprawkę o expose premiera Donalda Tuska i składzie jego gabinetu zaczynam… od poświęcenia kilku słów analizy opozycji i jej wystąpień.  
 
      Na początek, nieco przewrotnie - puenta. Opozycja jaka jest to… widać, słychać i czuć. Widać butę za którą kryje się pustka, słychać jak brakuje argumentów i przemyśleń, czuć zbliżającą się katastrofę.
 
     Największe ugrupowanie opozycyjne ustami swojego przewodniczącego Jarosława Kaczyńskiego wytoczyło najcięższe działa i wystrzeliło znaną od dawna salwą o tragedii smoleńskiej, obronie krzyża, niepodległości i polskiej złotówki. A w kogóż skierowana była ta salwa? Głównie w pozostałe ugrupowania opozycyjne czyli Ruch Palikowa, SLD i odszczepieńców PiS czyli w Solidarną Polskę. Atak przywódcy PiS potwierdzony także w jego liście otwartym i mobilizacja sił, do której nawołuje ma na celu wybicie konkurencji w ławach opozycji parlamentarnej. Jarosław Kaczyński jako przywódca partii wodzowskiej uważa, że sedno demokracji polega na wytępieniu konkurencji we własnych szeregach i na podwórku, jakim jest opozycja parlamentarna w Polsce. Dopiero później, korzystając ze sprzyjającego rozwoju wypadków należy przechwycić władzę w stosownym momencie.
 
     Krótko mówiąc, rolą głównej partii opozycyjnej w Polsce według Jarosława Kaczyńskiego nie jest walka o władzę na programy i wizje państwa, a konsekwentne likwidowanie konkurentów po stronie opozycji. Faktem jest, że Jarosław Kaczyński ma w tej materii wprawę, czego dowodem wyeliminowanie z życia politycznego ugrupowań takich jak LPR i Samoobrona, marginalizacja inicjatyw Polski XXI, Marka Jurka, Naprzód Polsko i innych. W realizacji tego dzieła Jarosław Kaczyński zawsze wykazuje się absolutną bezwzględnością i skutecznością. Ponieważ jednak konkurencja na scenie politycznej odradza się, choć czasem dzieje się to w sposób coraz bardziej skrajny, szyderczy, by nie powiedzieć zgubny dla Polski (mam na myśli Ruch Palikota), to można powiedzieć, że Jarosław Kaczyński rozbijając zaczątki nowego ruchu narodowego, chrześcijańskiego i ludowego… zasiał wiatr, by teraz zbierać burzę.
 
     Skupiając uwagę na wojnie z konkurencyjnymi ugrupowaniami opozycyjnymi przywódca PiS nie ma ani głowy, ani czasu, ani energii na dogłębną, rzetelną analizę sytuacji ekonomicznej i politycznej w Polsce, a tym samym na staranną krytykę expose premiera Donalda Tuska. Co najważniejsze – nie ma głowy na przedstawienie własnej wizji i własnego całościowego programu ratowania Polski nie mówiąc już o kompletowaniu zespołu ludzi oraz sił społecznych, które wsparłyby go w walce o władzę.
 
     Skoro PiS, jest zdolne tylko do gestów i medialnych potyczek, Donald Tusk i jego zaplecze polityczne i biznesowe zrobią wszystko, by pomóc Jarosławowi Kaczyńskiemu niweczyć nowe byty w rodzaju Solidarnej Polski, i tym sposobem zapobiec ich ewentualnemu zdobyciu popularności. Nie daj Boże – spełnieniu aspiracji odsunięcia PO od władzy.
 
     Mamy zatem jasność, że Jarosław Kaczyński miast pokazać na czym polega przywództwo i wynikająca z niego wizja przeprowadzenia Polski przez trudne czasy, ogranicza się do rozniecania i podsycania konfliktów we własnych szeregach oraz odwracania uwagi od najistotniejszych problemów państwa i narodu w debacie publicznej.
 
     Co zatem powinniśmy usłyszeć o expose Donalda Tuska z ust prawdziwego przywódcy opozycji?
 
     Po pierwsze, że przemówienie premiera nie zawierało sformułowania celu, jaki powinien przedstawić biorący władzę rząd. Tym celem jest uchronienie państwa i narodu przed kryzysem, co więcej – wygranie tego trudnego czasu dla Polski. Chodzi o wykorzystanie specyficznego potencjału Polski w postaci zasobu pracy i energii społecznej do podtrzymania dynamiki gospodarczej kreowanej w oparciu o polską przedsiębiorczość i politykę gospodarczą jej sprzyjającą.
 
     Po drugie – powinny paść zdecydowane słowa o konieczności wygrania wojny, którą do tej pory przegrywamy sromotnie. Wojny o wybicie się Polaków na własność w rozumieniu posiadania majątku narodowego, udziałów w bankach, przedsiębiorstwach, nieruchomościach, w zasobach kapitału.
 
     Po trzecie. Uważam, że jest to czas, w którym Polska powinna podjąć walkę o poszerzenie swobody politycznej w wymiarze międzynarodowym i zwiększenia swej roli w Europie poprzez radykalne przyspieszenie i rozwój stosunków gospodarczych i politycznych między innymi z takimi krajami jak Chiny, Indie, Rosja itd.
 
     Co powinien powiedzieć przywódca opozycji? To, że kluczem do przeprowadzenia Polski przez kryzys jest radykalne wsparcie polskich przedsiębiorców poprzez instrumenty podatkowe, kredytowe, finansowe. Powinien powiedzieć, że spadek popytu zagranicy na nasze wyroby będący efektem wstrząsów na rynkach międzynarodowych będziemy starali się rekompensować programem wspierania budownictwa mieszkaniowego adresowanego do obywateli i samorządów.
 
      Powinien powiedzieć, że odkupienie przy pomocy choćby środków finansowych zgromadzonych w NBP udziałów w bankach zagranicznych w Polsce czyli repolonizacja tych banków to cel działania rządu. Ponieważ dochodowość tych banków jest bardzo wysoka (w roku 2011 wzrosła o ponad 40%) daje to szansę na wsparcie tańszym kredytem inwestycji polskich przedsiębiorców. Można się spodziewać, że późniejsza odsprzedaż udziałów w tych bankach i przedsiębiorstwach polskim spółkom (na przykład ubezpieczeniowym) czy obywatelom dałoby dodatkowe dochody do budżetu państwa i pozwoliło wygrać starcie o własność i polskość sektora bankowego.
 
     Przywódca opozycji powinien także powiedzieć, że propozycja Donalda Tuska obciążenia przedsiębiorców zwiększoną składką rentową to głupota, która skutkować będzie spadkiem oficjalnego zatrudnienia, zwiększeniem szarej strefy i wszystkich konsekwencji z tym związanych.
 
     Przywódca opozycji powinien także wskazać, że szukanie oszczędności budżetowych w waloryzacji rent i emerytur, w ograniczeniu becikowego czy zmianach w systemie opodatkowania rolników to zabiegi, które wyrządzą więcej szkody ubogim, gdyż to do ich kieszeni rząd włoży rękę. Nie przyniosą one realnych korzyści budżetowych, natomiast na pewno osiągnięty zostanie jeden cel – skłócone i skonfliktowane zostanie społeczeństwo, co z punktu widzenia sprawujących władzę może jest pożądane, ale z punktu widzenia interesu państwa i narodu – zgubne.
 
     Wreszcie przywódca opozycji powinien zdecydowanie i stanowczo sprzeciwić się, a nawet wezwać do ogólnonarodowego sprzeciwu wobec programu wydłużenia obowiązku świadczenia pracy przedstawionego przez Donalda Tuska. Wiek emerytalny powinien zostać poddany dogłębnej analizie ekonomicznej, następnie argumenty należy przedstawić w debacie publicznej. Jedno powinno być pewne: decyzja o wyborze wydłużenia okresu pracy ma należeć do tego, kogo dotyczy.
 
     Uważam, że wyzwaniom przed którymi stoi Polska nie sprosta rząd pod wodzą Donalda Tuska, ale iluzją jest mniemać, że sprosta opozycja parlamentarna z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Czas zrozumieć, że prawdziwa opozycja powinna zacząć powstawać od dziś, w środowiskach patriotycznych, poza Sejmem.                        
 
                        

KOMENTARZE

 • Panie Grabowski !
  Niech się Pan zwyczajnie odpieprzy od Kaczyńskiego, jeżeli z jego wystąpienia zapamiętał Pan tylko Smoleńsk, krzyż i złotówkę to zacznij Pan od początku SŁUCHAĆ i analizować, a w kwestii programu przeczytać program PIS (ten z kampanii wyborczej chociażby !).
 • Drogi Panie
  rozumiem, że występuje Pan tu jako konkurent polityczny,

  stąd to całe ujadanie, czego zaniedbali inni,

  ale niech mi Pan powie, po co wykupywać te banki ?

  Czy nie lepiej założyć lepszy ? Nie da się ? Bo tamci mają większe możliwości oferowania korzystniejszego oprocentowania ?

  Ale przecież w ten sposób im się ograniczy zyski.

  A jeśli nie, to może trzeba zmienić tak prawo, abyśmy mogli sobie pożyczać wzajemnie ? Po co nam banki ? Powszechne kursy z oceny ryzyka i już.
 • mało !
  niech się wszyscy od........lą raz na zawsze od PANA! KACZYNSKIEGO!!
  POWTARZAM RAZ NA ZAWSZE!!!!!!!!!!!!!!!
 • all
  To już do tego doszło na NE?
 • Przewrotnie, a może nawet irracjonalnie choć napewno żółciozrzutnie walnę...
  Jaka opozycja - taki rząd.
  Jaki rząd - taka opozycja ? Może...?

  Hmmm... srali muchi ! Zbyt to prosta (i prostacka) insynuacja jak na tak wysoko deputowanego. Ja starej daty babsztyl jestem więc deputat mi się kojarzy bardziej z... węglem, a że pod górkę do nas było (choć nizina, a nawet depresja) to i woźnica pod adresem kobyłki i jej przodkiń do trzeciego pokolenia nie przebierał i choć mama, doprowadzona do ostateczności potrafiła sypnąć mięsem by umiar zachował ze względu na bachory to bachory nauki pobrały jak czasem sobie radzić ...

  Zatem... Pan tu z POchwałą Platfonsji bez programu, acz z aspiracjami do wysp co najmniej zielonych i szczęśliwych ? Czy z chłostą kaczek co za małpy robić nie chcą?

  Pan jesteś marzyciel i idealista (delikatnie ujmując) i był chyba tam gdzie słońce nie dochodzi gdy Jarosław poruszał wielokrotnie tematy, które Pan wylicza w spisie co powinien lider opozycji... A żeś Pan puentą przewrotnie zaczął to przekornie nie puentą, a z grubej rury skończę - a po jasną Anielkę Jarosław ma sobie sempiternę zawracać jakimś expoxee trzeciorzędnego kacyka? I jeszcze brać je za podstawę konstrukcji własnej strategii? Toż Alicja z Krainy Czarów, choć minęło tyle lat, jest dziś bardziej wiarygodna niż rodzimy Pachacuti. Panu chyba zależy by Jarosława jak najszybciiej zamknięto w psychiatryku i PiS zdelegalizowano...
  Dinozaurów dość w PE, włącznie z nastajaszczym przewodniczącym Buzkiem, pierdzących sobie a muzom, a najczęściej w akustyczną część tuby, którą traktują nie jako instrument służący do rozgłosu problemów państwa reprezentowanego, a lejek po którym spływać im mają ciurkiem (jak bimber) prywatne korzyści . Postaw się Pan na miejscu Kaczyńskiego, a wtedy pogadamy co może i co powinien lider opozycji.
  Smoleńska nie tykaj bo śmierdzi i co najwyżej możesz Pan dostać w mordę od takich bab jak ja, chorych na polskość.

  Długotrwałej ciepłości unijnojewropejskiej synekurki życzę.
 • All
  Czytam i wnioskuje prosto.
  Zabolało Was a przeciez autor wskazał na to co najistotniejsze. A ze ma rację, to widac gołym okiem.
  Dawno już pojawiały sie komentarze, że na plewy, czy też zwykłe gadactwo nikt z nas sie już nie nabierze, a Tusek tym bardziej. Nam potrzeba opozycji natychmiast, bo od dawna jej nie ma.
 • radosław
  A zastanów się jak długo oglądasz TVN24? Czy potrzebna jest korekcja psychologa społecznego, tam czterech dziennie występuje.
 • @Alan Parsons Project
  Oglądam TVN24 (i nie tylko) na minusie lat już 14.
  Za 14 lat możesz cos do mnie powiedzieć w tym temacie jak sie odkłamiesz troszeczke na rozumie.
  Niech Ci sie nie wydaje, że głupich sadzą na NE.
  A psychologa sam sobie załatw jak Ci go brakuje
 • Radosław
  Cytat WIKI - TVN24 powstała 9 sierpnia 2001 jako pierwszy kanał tematyczny Grupy TVN. Jej prezesem został Maciej Sojka, dyrektorem programowym Adam Pieczyński, a szefem zespołu wydawców Grzegorz Miecugow. Jak masz problem z latami to zadzwoń do szkiełka.
 • Do zwolenników Jarosława Kaczyńskiego
  Co jest nieprawdą w poście Dariusza Grabowskiego ?
  Wyznania wiary w mesjańską role lidera PiS już przeczytałem .
  A teraz poproszę o konkrety .
  Pan R.Szeremietiew napisał o fałszywym postępowaniu Jarosława Kaczyńskiego , gdy razem tworzyli grupę polityczna wokół J.Olszewskiego . Niestety nie znalazłem w komentarzach faktów zaprzeczających tezie
  blogera Szeremietiewa.
  Jeżeli wierzycie w nieomylność JK. OK.
  Pozwólcie jednak żyć tym , którzy nie są wyznawcami waszego guru.
 • @Alan Parsons Project
  Kompleksy to sobie podmaluj gdzie indziej. Nie zawracaj mi głowy skoro nie umiesz czytac, że zrozumieniem.
  Skupiasz sie na sobie jak sztubak.
  Jak połapiesz tekst to dopiero sie odezwij.
 • GRABOWSKI
  PANIE, A CO PAN ZROBIŁ DLA POLSKI? OPRÓCZ NASTĘPNEGO NĘKANIA
  PREZESA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO?
 • @Aleszuma
  PANIE, A CO PAN ZROBIŁ DLA POLSKI?

  Czasami (włączając oczywiście myslenie) warto by było zapytać czego nie zrobił ten ktoś. Bardzo ciekawie rysuje sie wtedy linia odpowiedzi a nawet okazuje sie, że mnóstwo jest takich osób co czegos tam nie zrobiło w swoim życiu.
  Wielu zwyczajnych Kowalskich np. nie wychowało swoich dzieci na zbirów. Wielu nigdy nie skalało sie złodziejstwem. Wielu także nie odmówiło pomocy gdy sie do nich zwrócono. Wielu nie przeszkodziło komuś w jego awansach zawodowych. Wielu także nie unikało wsparcia tzw. "lepszym" w imię dobra wspólnego, przez co nigdy nie byli w stanie zadbac wystarczająco o swoje.
  Wielu z Kowalskich także nie oddawało głosów na zdrajców, nie unikało także mówienia prawdy.
  Czy to mało?
  A jak nie głosowali za wejściem do Unii to mało? A jak nie głosowali za przyjeciem traktatu lesbońskiego, to mało?
  Bardzo bym sobie życzył, żeby wszystkie wybitne osoby az tak mało dla Polski robili. Zapewne nie mielibyśmy wówczas takich pytań jak wyżej.
 • PO prostu "JAKI ASYSTENT, TAKI EURODEPUTOWANY"
  W biurze eurodeputowanego Dariusza Grabowskiego (59 l.), który kandydując z list Libertasu, nie dostał się ponownie do Europarlamentu, doszło do pijackiej burdy.

  Jego asystent, Artur K., najpierw zaczepił przypadkowego przechodnia, a później mu nawymyślał. Obrażony mężczyzna pojawił się więc w biurze Grabowskiego, chcąc wyjaśnić zajście. Wtedy doszło do szarpaniny, a jedna z osób będących w pomieszczeniu rzuciła się na ratunek Arturowi K. z... gaśnicą! Wezwana policja stwierdziła u asystenta 1 promil alkoholu, a u jego pomocnika z gaśnicą blisko - 1,5 promila. K. został zatrzymany za znieważanie policjantów, pozostałych uczestników zajścia zwolniono do domu. - Po przegranych wyborach mojemu asystentowi świat się zawalił - tłumaczył Grabowski Gazecie pl.

  Panie Dariuszu, nie widzialem zeby Pan krytykowal expose POzornego premiera Tuska, a slini sie Pan tu na temat oPOzycji, a raczej Jaroslawa Kaczynskiego. Sam tytul jest tendencyjny "JAKA OPOZYCJA, TAKI RZĄD" - czy chce Pan POwiedziec ze POniewaz oPOzycja jest slaba to i rzad jest slaby, bo nie rozumie aluzji... czy raczej chodzilo Panu o to ze oPOzycja jest slaba, wiec rzad jest silny ? Tak czy siak, nie widze zeby Pan wspominal o reszczcie oPOzycji, bo jak wiemy to rzad skada sie z PO + PSL, wiec reszta roznych formacji jest w oPOzycji nieprawdasz, a moze sie myle? No ale nie bede Pana nauczal, bo widac zes Pan nauczyciel akademicki, ale tylko POwiem ze "JAKI POLITYK TAKIE PITOLENIE" i radze Panu zaPOznac sie z programem PiSu a nie bujac w oblokach. Tak jak reszta POmatolow, Pan nie rozumie ze to PO + PSL rzadzi i od nich trzeba wymagac rozwiazan a nie odwracac uwagi od ich niekompetencji. Koncentracja na oPOzycji i czego Jaroslaw Kaczynski nie zrobil, nie zmieni sytuacji w terazniejszej Polsce, bo to rzad Tuska ma rzadzic a nie Pan Jaroslaw Kaczynski i PiS... mysle ze tyle Pan POtrafi zrozumiec, jako wksztalcony POlityk, tylko trzeba tego chciec a nie chodzic na lancuchu Tuska.
 • Niech pan założy swoją partię i działa. Bo jak widać przypiepsza pan tylko PiS
  jak całe to medialne gów.o . Coś pan innego potrafi oprócz krytyki PiS ? Cały artykuł to walenie z armat w PiS i p.J.Kaczyńskiego i jeden kapiszon=jedno zdanie, w stronę Tuska. Rzygać się chce. I takie coś na główny temat NE ?
  Przepraszam za nieestetyczne słowa ,ale żeby tak z samego rana człowiekowi psuć krew?
 • POTRZEBNA NOWA OPOZYCJA: MY!!!!
  Potrzebujemy BEZKRWAWEJ REWOLUCJI NARODU POLSKIEGO

  http://space.nowyekran.pl/post/37734,bezkrwawa-rewolucja-narodu-polskiego

  Bloggerzy NE i innych prawicowych portali - ZJEDNOCZMY SIĘ!
 • @zbigniew1108
  Niestety panie Zbigniewie, ale to dla wyznawców pana Jarosława będzie bardzo trudne do przedsięwzięcia oni nie potrafią pojąć tego, że nie trzeba popierać PiS-u, żeby kochać Polskę i być polskim patriotą oddanym całkowicie Polsce i tylko jej. :) Wyznawcy PiS-u nie biorą żadnych faktów pod swoją uwagę, nie potrafią analizować, do nich nic nie trafia i nie dociera, tylko Jarosław i Jarosław, a wokół niego Kuźmiuk, Czarnecki i im podobni... Którzy nie rozumieją, że bez odłączenia się od Unii Polskę czeka ekonomiczna zagłada, że przyczyną naszych problemów jest masoneria, syjoniści, komuniści i lewactwo, które od 1989 roku rządzi nieprzerwanie Polską i takie instytucje jak Bank Światowy, Fundusz Walutowy, Grupa Bilderberg, Komisja Trójstronna, Fundacja Batorego oraz cały system finansowego i ekonomicznego zniewolenia, który jest wprowadzany w naszym doskonałym za-chipowanym i monitorowanym świecie, w którym jesteśmy pod stałą kontrolą ludzi, o których tak naprawdę nic nie wiemy...

  Co takiego PiS zrobił mając pełną władzę nad Polską?

  Walczył z korupcją, stawiał twardo nasze polskie warunki na forum międzynarodowym, ale czy na pewno to były polskie warunki, czy jednak izraelskie i rządu amerykańskiego, który od lat jest całkowicie opanowany przez masonerię i syjonistów? Co chciał zmienić PiS będąc cały czas w strukturach unijnych i podpisując rozbiorowy Traktat Lizboński, który Polskę pozbawił całkowicie suwerenności, co chciał zmienić PiS uczestnicząc w wojnie w Iraku i w Afganistanie, a teraz jej znani politycy, twórcy PiS-u, mam na myśli pana Dorna - Dornbauma, który nawołuje do tego, aby Polska zaatakowała Iran.

  Zwolennicy PiS-u, to zazwyczaj hurapatrioci mieszkający na stale poza granicami Polski bez polskiego obywatelstwa nie znający realiów polskich, którzy niczym nie ryzykują, którzy od lat nie są już prawnie związani z Polską, nie płacą w Polsce podatków, nie pracują na rzecz Polski, nie zarabiają tutaj pieniędzy, a ich dzieci i wnuczkowie bardzo często nie potrafią już powiedzieć ani słowa po polsku. Walka o Polskę toczy się w Polsce, a nie na Wyspach, w Kanadzie, Australii czy Stanach Zjednoczonych. Czy ich wnukowie albo synowie pojadą na wojnę do Iranu, jako Polacy czy już jako obywatele innych państw? Polska nie pojedzie na tą wojnę, czy to może dla Polski poskutkować jakimiś innymi decyzjami rządu amerykańskiego? Być może Polskę wtedy potraktują jak potencjalnego wroga oraz być może wyślą na nas bombowce albo poszczują na nas Rosję? ...

  Ilu z tych ludzi, którzy popierają PiS sami coś robią, aby poprawić sytuację w Polsce, czy działają w jakiś organizacjach, organizują osobiście pikiety, chodzą na manifestacje, piszą pod własnym imieniem i nazwiskiem, wychodzą ze swoimi myślami do innych ludzi, prowadzą pracę na rzecz odkłamania polskiej historii, uczestniczą w tym, aby inni Polacy przestali wierzyć polskim mediom?

  Stąd ta krytyka pana Dariusza Grabowskiego, oni wolą dostać wolność na tacy od innych w zasadzie samemu nie biorąc w tym swojego osobistego udziału, mają swój PiS i już, a potem na niego zagłosują i znowu po kilku latach obudzą się z błogiego letargu i powiedzą albo napiszą, że znowu ONI nas oszukali, bo wszyscy politycy to oszuści, złodzieje i kombinatorzy, tak jak kiedyś Wałęsa, Mazowiecki, Geremek, Frasyniuk, Buzek i inni, w tym KOR, UW, UD oraz ludzie związani z porozumieniami okrągłostołowymi...

  Stąd taki wciekły atak na pana Dariusza...

  p.s.

  Zróbcie coś sami a dopiero wtedy krytykujcie innych. Czy państwo naprawdę nie widzicie, w jaki sposób PiS traktuje w Polsce wszystkie oddolne inicjatywy społeczne, które mają za zadanie wyłonić z tego jakąś oddolną siłę polityczną w Polsce? Mnie przy tego typu krytyce tych wielkich polskich patriotów to zawsze zastanawia?

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=H-CLOlCwVR4
 • @Paweł Tonderski
  "(...) to dla wyznawców pana Jarosława będzie bardzo trudne do przedsięwzięcia oni nie potrafią pojąć tego, że nie trzeba popierać PiS-u, żeby kochać Polskę i być polskim patriotą oddanym całkowicie Polsce i tylko jej. :) Wyznawcy PiS-u nie biorą żadnych faktów pod swoją uwagę, nie potrafią analizować, do nich nic nie trafia i nie dociera, tylko Jarosław i Jarosław, a wokół niego Kuźmiuk, Czarnecki i im podobni... "

  Chrzanisz Pan ! Wynika z tego, że "wyznawcy" (hehehehe !) pana Jarosława to też lemingi, tyle, że w wersji light i nic jakoby nie robią, tylko oddają się grillowaniu....
 • @contessa
  masz kontesso rację. To też chyba lemingi , tylko w wersji light.
 • @zadziwiony
  lemingi okopane za zasiekami i śpiewające patriotyczne piosenki przy korytku ;)))
  - a nam sierotkom wszak trzeba owczarków, bo wilki już wszędzie... trzeba pułkowników, a nie producentów ustaw na zlecenie Ueeeeeeee...
 • do autora
  K...wa k.....wie łba nie urwie

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31